Belirli bir geçmişe sahip olan ve günümüze kadar gelen değerli eşyaların taşınması için müze taşımacılığı hizmeti veren bir firmaya ihtiyaç duyulur. Müze taşımacılığı, diğer taşımacılık türlerine nazaran daha fazla sorumluluk ve itina isteyen bir hizmettir.

Müze Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Müze taşımacılığı konusunda hizmet veren firmamız, layıkıyla bu yükümlülüğün altından kalkabilmektedir. Firmamız, profesyonel çalışan ekibi ve iyi bir nakliyat planlamasıyla müşteriyi memnun etme konusunda oldukça iddialıdır. Her türlü taşımacılıkta olduğu gibi müze taşımacılığında da belirli bir program dâhilinde hizmet verilir. Bu programın ilk basamağı olarak firmamızla irtibata geçen müşteri vereceğimiz hizmet konusunda aydınlatılır. Müşterinin aklında soru işaretleri kalması amacıyla müşterinin belirlediği bir tarihte ön görüşme yapılır. Bu sırada taşınacak olan müze, firmamız bünyesinde çalışan bir eksper tarafından ziyaret edilir. Eksper, taşınacak olan müzedeki eşyaların boyut ve miktarını teşhis eder. Böylece firma olarak bir ön hazırlık yapma şansı bulmuş oluruz. Bu hazırlık sürecinde müzeden çıkacak olan eşyaların hangi tip ve kaç tane araçla taşınacağı, müzedeki eşyaların hangi çeşit ambalajlara konulacağı ve kutulanacağı gibi birçok önemli detay kararlaştırılmış olur.

Nakliyat günü, personellerimiz müzedeki eşyaları hassasiyetle paketleme işlemine alır. Kullanılan ambalajlar; toz, sıvı, darbe gibi dış etkenlerden koruyacak türde ve kaliteli ürünlerdir. Paketleme işlemi bittikten sonra müze eşyaları personellerimiz tarafından araçlara yüklenir. Taşıma işlemi esnasında kullanılacak olan araçların içerisi, sarsıntıya karşı darbe almayacak şekilde tarafımızca düzenlenmiştir. Son olarak belirtilen adrese gidilerek paketlenen ve kolilere yerleştirilen eşya ve materyaller yeni yerlerine yerleştirilir.

Müze Taşımacılığında Sağladığımız Güvence
Firmamızda hizmet veren personellerimizin tümü mesleki olarak eğitim görmüş ve deneyim kazanmış kişilerdir. Basit bir taşınma işlemi olmayan müze taşımacılığında da usta elemanlara ihtiyaç vardır. Çünkü müze taşımacılığı dikkat ve hüner gerektiren bir hizmettir. Müze içerisinde sergilenen her bir parça oldukça değerli ve telafisi mümkün olmayan bir yere sahiptir. Firmamız personelleri tüm bunların bilincinde bir çalışma yürüterek, taşıdığının tarihi veya manevi değere sahip olduğunun bilincindedir.

Firmamız ile müze taşımacılığı için görüşen müşteri arasında yazılı bir sözleşme yapılmaktadır. Böylece herhangi bir olası kazada tüm mesuliyeti kabul etmiş bulunmaktayız. Müze taşımacılığında fiyatlandırma sistemi de hizmet öncesi anlaşma yapılmadan karşı tarafa aktarılmaktadır. Hizmet sonrası herhangi bir beklenmedik durumun ortaya çıkması ve müşterinin mağdur olması bu sayede tarafımızca engellenmektedir.

Ofis taşımacılığı hizmet birimleri arasında yer alan Müze Taşımacılığı, Eczacıoğlu Nakliyat’ın profesyonel hizmet anlayışıyla yerine getirilmektedir.