Arşiv evrakları mecburi nedenlerden ötürü saklanmakta ve bu saklanmakta olan evrakların bazı durumlarda yer değiştirmesi gerekmektedir. Müşterinin talebine göre, arşiv alanında bulunan evraklar bazı durumlarda farklı bir depo alanına taşınırken bazı durumlarda ise arşiv imha alanına gönderimi yapılır. Evrakların teslim alınıp, belirtilen adrese gönderiminin sağlanması için kişi ya da kurumlar bir nakliyat hizmetine ihtiyaç vardır. Her türlü bilgi birikimi sağlanmış evraklar şirketimiz tarafından müşterinin belirlediği adrese taşınmaktadır.

Arşiv Taşıma Planı
Şirketimiz arşiv taşımacılığını belirli bir plana göre yürütmektedir. Taşıma hizmeti verilmeden önce şirketimiz bünyesinde çalışan personeller taşınacak olan evrakları incelemek ve bu doğrultuda uygun planı oluşturmak üzere mevcut adrese ulaşım sağlar. Evrakların miktar ve boyutuna göre özel olarak ambalajlama yapılır. Ambalajlanan evraklar, tıpkı arşiv sisteminde olduğu gibi üzerleri etiketlenerek müşteri tarafından kolayca ayrım yapılması sağlanır. Su geçirmeyen paketleme sistemi yazılı veya görsel evraklar için tercih edilmektedir. Ayrıca değerli evraklar için kasalı kutuların kullanımı da mümkündür. Böylece müşteri güveni sağlanır ve aksi durumların önüne geçilmiş olur.

Taşıma işlemi için tahsis edilen araçta gerekli düzenlemeler yapılarak evrakların hiçbir şekilde zarar almamasını sağlamaktayız. Herhangi bir kaybı önlemek amacıyla da öncesinde arşiv verileri hakkında bilgi alıp buna göre sayım yapmaktayız.

Bankalar, hastaneler, devlet kurumları, büro ve vakıfların içerisinde yer alan arşivler profesyonel şekilde, alanında uzman kişiler tarafından arzu edilen adrese ulaştırılır. Arşiv taşımacılığını talep eden kişi veya kurumun en büyük kaygısı evrakların herhangi bir hasara uğraması ve kaybolmasıdır. Şirketimiz bunun yaşanmaması adına gerekli tedbirleri almaktadır. Temel olarak müşteri memnuniyetini benimsemiş bir şirket olarak, arşiv taşımacılığının büyük bir sorumluluk olduğunun bilincinde şekilde çalışmaktayız.

Arşiv Taşımacılığında Müşteri ile Şirket Arasındaki İletişim
Müşteri ve şirketimiz arasında sağlıklı bir iletişim kurulması sonucunda karşılıklı olarak arşiv şartnamesi imzalanmaktadır. Böylece müşteri mağduriyetinin önüne geçilmiş, şirketimizin zan altında kalması engellenmiş olur. Arşiv taşımacılığı için başvuran kişi veya kurumlarla ön görüşme yapılması, müşterinin hizmet sistemimiz hakkında bilgi almasını kolaylaştırır. Hizmet sonrası herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına ayrıca fiyatlandırmada müşterinin tam anlamıyla bilgi sahibi olmasında ön görüşme oldukça önemlidir.

Şirketimiz bünyesinde çalışan personeller, arşiv taşımacılığının titizce ve özenle yapılması gerektiğinin bilincinde, taşımacılık konusunda gerekli eğitim ve tecrübeyi kazanmış kişilerdir. Müşterinin aldığı hizmetten memnun kalması için şirket olarak kurallı ve itinalı bir çalışma anlayışını benimsemekteyiz.

Ofis taşımacılığı hizmet birimleri arasında yer alan Arşiv taşımacılığı, Eczacıoğlu Nakliyat’ın profesyonel hizmet anlayışıyla yerine getirilmektedir.